Bitcoin daje, inne przekręty wyciągają w tym roku 24 miliony dolarów.

Blockchain tracker i dostawca analiz Whale Alert opublikował raport, który pokazuje, że cyberprzestępcy łatwiej jest oszukiwać ludzi z ich Bitcoin.

Dostawca analizy Blockchain, Whale Alert, powiedział w raporcie, że oszustwa kryptograficzne stają się coraz bardziej powszechne i skuteczne.
W ciągu zaledwie pierwszych sześciu miesięcy 2020 roku, firmie udało się odnaleźć w Bitcoin skradzione 24 miliony dolarów.
To do społeczności krypto- i blockchain do odegrania roli w powstrzymaniu cyberprzestępczości, raport powiedział.
Kryptońscy przestępcy kradną więcej pieniędzy niż kiedykolwiek – i nawet nie starają się bardzo mocno.

Tylko w pierwszych sześciu miesiącach 2020 roku, 24 miliony dolarów w Bitcoin został zapakowany przez oszustów, zgodnie z raportem opublikowanym dzisiaj przez Blokchain śledzenia i analityki dostawcy Whale Alert. Jest to pierwszy raport z nowego „Blockchain crime reporting, tracking, and analysis tool“ o nazwie „Scam Alert“, który firma uruchomiła dwa tygodnie temu.

24 miliony dolarów wgrabione przez oszustów do tej pory w tym roku składa się w większości z zapomnianych zysków przez przestępców w ciągu ostatnich czterech lat, które zgodnie z Whale Alert jest 38 milionów dolarów w skradzionym Bitcoin. (W szczególności, systemy Ponzi są pomijane w całości, które same w sobie stanowią miliardy, powiedział Alert Wielorybów).

Przestępcy, jak się wydaje, są w stanie ukraść więcej gotówki w krypcie teraz niż kiedykolwiek wcześniej, przy niewielkim ryzyku. I staje się to również łatwiejsze.

„Rynek oszustw charakteryzuje się wysokimi zyskami, brakiem podatków, minimalnym wysiłkiem i zerowym ryzykiem, a do końca 2020 roku przewidujemy, że od 2017 roku wzrośnie ponad dwudziestokrotnie do rocznego dochodu w wysokości co najmniej 50 milionów dolarów“, powiedział raport.

Whale Alert wyjaśnił, że oszustwa kryptońskie radzą sobie tak dobrze, ponieważ stały się bardziej agresywne.

Wyniki stron internetowych są wykorzystywane przez oszustów do oszukiwania ludzi, aby myśleć, że to, na co się zapisują, jest legalne: podejrzane strony internetowe często będą miały zespoły obsługi klienta, aby wszystko wydawało się bardziej realne, powiedział raport.

Oszustwa nie wymagają jednak wielkiego wysiłku i prawie żadnego ryzyka dla przestępców, „podczas gdy życie ofiar jest niszczone“ – zauważył Whale Alert. Jeden ze szczególnie udanych przekrętów zawierał źle zrobioną „amatorską“ stronę internetową, która była „pogrążona w błędach ortograficznych“ – ale oszukał niedoszłych inwestorów w ciągu zaledwie sześciu miesięcy z nudnych 1,5 miliona dolarów.

Bitcoin
„Elon Musk“ Bitcoin wyłudza 2 miliony dolarów w ciągu dwóch miesięcy.
Fałszywe konta, które wyglądają, jakby należały do SpaceX i prezesa Tesli Elona Piżma, zebrały tylko w ciągu ostatnich dwóch miesięcy ponad 2 miliony dolarów, poinformował dziś ZDNet. Fundusze zostały wysłane do tzw….

Whale Alert dodał, że nie minie dużo czasu, zanim głębokie podróbki zostaną wykorzystane przez przestępców, aby uczynić oszustwa jeszcze bardziej wiarygodnymi.

W związku z tym, firma nalegała, aby w ograniczaniu cyberprzestępczości odegrać rolę w łańcuchu blokad i społeczności kryptońskiej. Kultura „normalizacji idei darmowych pieniędzy“ z darowiznami – jak wiele kryptońskich giełd i startupów wymaga większej kontroli“, powiedział Whale Alert.

„Jedna rzecz jest bardzo jasna: cokolwiek się teraz robi, aby powstrzymać tych przestępców, to za mało i jeśli nie będziemy działać jako społeczność, reputacja łańcucha blokowego może nie być w stanie odzyskać na dłuższą metę“, stwierdził raport.

Bitcoin
Oszuści Bitcoinów ruszają dalej z Elon Musk, udając Joe Rogana
Fałszywy kryptoński przekręt Joe Rogana właśnie zapakował Bitcoina. Według Whale Alert, bot na Twitterze, który publikuje nietypowe (i zazwyczaj bardzo duże) transakcje kryptońskie, „fałszywe oszustwo rozdawnictwa“ dziś zarobić…

Oszustwa obiecujące ogromne zyski z inwestycji w Bitcoin Billionaire rosną, a fałszywe adnotacje sławnych osobistości są stale wykorzystywane przez cyberprzestępców do promowania ich oszukańczych stron internetowych.

W zeszłym roku brytyjski urząd nadzoru finansowego, Financial Conduct Authority (FCA), ostrzegł, że „szybko się bogacą“ oszukańcze internetowe platformy handlowe oszukiwały łatwowiernych inwestorów z 27 milionów funtów (34 miliony dolarów) w 2018 i 2019 roku, obiecując wysokie zyski z kryptokurrency.